Nawigacja
Historia Parafii
Terytorium
Duszpasterze
Ogłoszenia
Intencje
Galeria
Liturgia dnia
Download
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 11
Najnowszy Użytkownik: FraxyHamma
Kartka z kalendarza
Imieniny
trwa inicjalizacja, prosze czekac...makijaż ślubny warszawa
Twój adres IP
prosze czekac...www
Artykuły: Ogłoszenia parafialne
ogłoszenia parafialne

XXV Niedziela Zwykła 

24 września 2017  

1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. 

2. Dziś, po Mszy św. o godz. 12.00, w ramach przyparafialnego przygotowania do Bierzmowania odbędzie się comiesięczna katecheza. Uczniowie klas III gimnazjum proszeni są o składanie do końca września  w zakrystii wypełnionych deklaracji Kandydata do Bierzmowania. 

3. Zapraszamy dziś o godz.1500  na Godzinę Miłosierdzia. Modlitwę poprowadzi Parafialny Zespół „Deo gratias”. 

4. Spotkanie parafialnej grupy Lektorów odbędzie się jutro, w poniedziałek, 25 września, po Mszy św. wieczorowej.     

5. W czwartek, 28.09. o godz. 15.00 wierni w całej Polsce wyjdą na ulice miast i wsi, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na tę modlitwę w naszej Parafii przed naszym kościołem od ul. Kilińskiego. Wszystkich wiernych zachęcamy do włączenia się w modlitwę Koronką, a zwłaszcza członków grup parafialnych. 

6. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. 

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w następującym porządku: 

- dla dzieci szkolnych od poniedziałku do piątku o godz. 16.30; 

- dla dorosłych przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.30; 

- w soboty po Mszy św. porannej; 

- w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00. 

8. Od przyszłej niedzieli w zakrystii i kancelarii będziemy już przyjmować Wypominki parafialne. Dobrze byłoby, gdybyśmy wcześniej na kartce spisali naszych Zmarłych, za których przez najbliższy rok przed Mszami świętymi będziemy się modlić. Wysokość ofiar bez zmian. 

9. W zakrystii możemy nabyć „Kalendarz Rolników”, w cenie 25 zł. Wydanie książkowe, zawiera wiele ciekawych informacji dla działkowiczów, lubiących historię i przepisy kulinarne. 

10. 30 września (sobota) organizowany jest wyjazd do Gietrzwałdu. W tym dniu w Gietrzwałdzie odbywa się ogólnopolska inauguracja Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Koszt wyjazdu 30 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z panią Katarzyną Wojnarowską (tel. 500138330).  

11. W czwartek, 5 października o godz. 18.45 w naszym Mieście rozpocznie się IV edycja Kursu Alpha. Jest to cykl spotkań prezentujący podstawy chrześcijaństwa w sposób. Alpha to wymiana doświadczeń i dyskusje o sprawach, które być może od dawna Cię nurtują. Spotkania odbywać się będą w budynku starej plebani. Serdecznie zapraszamy! 

12. Wspólnota Poalfowa organizuje wyjazd na ogólnopolskie spotkanie modlitewne Różaniec Do Granic. 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej Polacy otoczą całą Polskę modlitwą różańcową. W tym celu udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata. Makowska grupa pojedzie do miejscowości Berżniki znajdujące się na granicy z Litwą. Podróż w jedną stronę potrwa ok. 3 godzin. Koszt wyjazdu ok. 50 zł. Zapisy u p. Anny Urbanowskiej - telefon w gablocie. 

13. Wszystkich chłopców od 2 klasy szkoły podstawowej, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu zapraszamy do grona ministrantów. Prosimy o zgłaszanie się do ks. Pawła. Zbiórki odbywają się w soboty o godz. 10.00.  

14. Ks. Paweł zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie Oazy w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w budynku plebani. 

15. Próby dziecięcej scholki odbywają się w soboty o godz. 12.00. 

16. Trwa w naszej Parafii Peregrynacja Figury MB Fatimskiej w Ulaskach. 

17. Przyjmujemy już intencje mszalne na przyszły rok.                      

18.  Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku od godz. 17.30. 

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”. 

20. Dziękujemy za wsparcie naszego parafialnego Biuletynu. 

21. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać — zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce m. in. w Opolu, gdzie nieudaną aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Początkowo zaczęto je reanimować, jednak na żądanie lekarzy-aborterów odstąpiono od działań ratujących życie i w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się w naszej Parafii zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

* W ostatnim czasie odeszli do wieczności: 

+ Henryk Krawczyk z ul. Pułaskiego w Makowie Maz; 

+ Teresa Kowalska z ul. Jodłowej w Makowie Maz; 

+ Andrzej Kądziela z DPS w Makowie Maz. 

+ Bożenna Teresa Michalska z ul. Pułaskiego w Makowie Maz; 

Wieczny odpoczynek……. 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Msze św.
W niedziele - 8:00; 10:00; 12:00; 16:00; 19:00 W dni powszednie - 7.00 i 18.00.
Kancelaria
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 9.00 i 17.00 do 17.45.
Kapłani w Parafii
Proboszcz: ks. kan. Stanisław Dziekan tel. 668182607 Wikariusze: ks. Ryszard Błaszkowski tel. 665091565; ks. Paweł Szymański tel. 501293118 Senior: ks. prał. Józef Śliwka tel. 297170091;
Pracownicy Parafii
Organista - Mateusz Tyburski tel. 508143052 Kościelny - Andrzej Łaszczewski tel. 607794634

Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie