Nawigacja
Historia Parafii
Terytorium
Duszpasterze
Ogłoszenia
Intencje
Galeria
Liturgia dnia
Download
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 11
Najnowszy Użytkownik: FraxyHamma
Kartka z kalendarza
Imieniny
trwa inicjalizacja, prosze czekac...makijaż ślubny warszawa
Twój adres IP
prosze czekac...www
Artykuły: Ogłoszenia parafialne
ogłoszenia parafialne

XXXIII Niedziela Zwykła 

19 listopada 2017  

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. 

Papież Franciszek w liście na zakończenie Roku Miłosierdzia ogłosił nowe święto. W dzisiejszą 33. Niedzielę Zwykłą cały Kościół obchodzi Światowy Dzień Ubogich. Jesteśmy wezwani do wyciągnięcia ręki do biednych, do spotkania się z nimi, popatrzenia im w oczy, aby poczuli ciepło miłości, która przełamuje krąg samotności. Ich ręka wyciągnięta w naszą stronę jest również zaproszeniem do wyjścia z naszych przekonań i wygód. 

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.  

3. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość  Chrystusa Króla jest świętem wszystkich grup przyparafialnych. 

Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkie grupy pracujące w naszej Parafii. Będziemy dziękować Panu Bogu za cały rok pracy i formacji. Po Komunii św. nastąpi wystawienie  Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania Rodzin Sercu Jezusowemu. 

4. Także w niedzielę, 26 listopada o godz. 17.30 w MDK w Makowie Maz. zapraszamy na Wieczór Poezji i Muzyki. 

5. Na cmentarzu, w okolicy grobu ks. Błażejewskiego rośnie pochylone drzewo, które stanowi zagrożenie dla przyległych pomników. Kilka nagrobków już popękało. Skontaktowała się ze mną pewna osoba, która przy współpracy z właścicielami okolicznych nagrobków, chce zająć się tą sprawą i dokonać usunięcia tego drzewa. (prośba o kontakt z ks. Proboszczem) 

6. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Msze św. o godz. 7.00 i 10.00. 

7. W środę, 21 listopada, wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej.  

8. Pan Organista roznosi poświęcony opłatek po naszych domach. W tym tygodniu: we wtorek i środę odwiedzi ul. Grabową i przylegające do niej, Polną i przylegające do  niej; w czwartek i piątek – Osiedle Królów, w sobotę - Osiedle Południowe oraz ul. Cmentarną. 

9. Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku od godz. 17.30. 

10. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki parafialne. 

11. Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego”. 

12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę oraz za wsparcie naszego parafialnego Biuletynu.     

13. Zachęcamy do nabycia naszego parafialnegokalendarza na 2018 r. Zostały ostatnich kilkanaście sztuk. 

14. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia. 

* W ostatnim czasie odszedł do wieczności+ Zygmunt Bielacki z Romanowa.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Msze św.
W niedziele - 8:00; 10:00; 12:00 i 16:00. W dni powszednie - 7.00 i 18.00.
Kancelaria
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 9.00 i 17.00 do 17.45.
Kapłani w Parafii
Proboszcz: ks. kan. Stanisław Dziekan tel. 668182607 Wikariusze: ks. Ryszard Błaszkowski tel. 665091565; ks. Paweł Szymański tel. 501293118 Senior: ks. prał. Józef Śliwka tel. 297170091;
Pracownicy Parafii
Organista - Mateusz Tyburski tel. 508143052 Kościelny - Andrzej Łaszczewski tel. 607794634

Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie